OGŁOSZENIA

5 Niedziela Wielkanocna   

(C) – 15.05.2022.

Ogłoszenia Parafialne

1.  W drodze do nowej ziemi, do Miasta Świętego, Jeruzalem Nowego, Bóg ciągle do nas mówi i nas poucza. Oto dzisiaj widzimy Jezusa, który w godzinie pożegnania z uczniami przekazuje im nowe przykazanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem”. To orędzie ewangelicznej miłości ponieśli uczniowie na krańce świata, do pogan, którzy je z radością przyjęli. Świat ich poznał, bo się wzajemnie miłowali. A my? 

2. Dziękujemy za duchowe i materialne ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na budowę kościoła. Niech miłosierny Bóg i Pan wynagrodzi każdy nasz trud i poświęcenie. Niech ześle swoje błogosławieństwo, które jest podstawą wszelkiego dobrego działania. 

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek, Św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, Patrona Polski

– w niedzielę Św. Ritę, Patronkę spraw trudnych i beznadziejnych, w naszej parafii odpust ku jej czci

4. Porządek Mszy Świętych na bieżący tydzień:

– w poniedziałek, we wtorek, w środę, w czwartek, w piątek o 18.00

– w sobotę o 7.00

5. Nabożeństwo majowe o 17.30, w soboty o 7.30, w niedziele o 15.30. Zapraszamy na radosne śpiewanie chwały Maryi.

6. W niedzielę o 9.00 przygotowanie do sakramentu bierzmowania i spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę 22 maja wypada wspomnienie Św. Rity, drugiej Patronki naszej parafii. W związku z powyższym Koronka do Św. Rity, Nabożeństwo i poświęcenie róż o 15.00.

8. Nabywajmy prasę katolicką i umacniajmy naszą wiarę, abyśmy pomimo doświadczeń i trudności nieśli innym miłość i zrozumienie.

9. Bądźmy dobrymi chrześcijanami. Trwajmy w miłości. Módlmy się każdego dnia i ilekroć upadamy w pokorze serca powracajmy do Boga. On bowiem jest naszym Panem i Zbawicielem a my Jego ludem.

Komunikat

Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej  oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVI Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 21 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Zachęcamy do wspólnego udziału w tym wydarzeniu integracyjnym przebywających w naszych wspólnotach gości z Ukrainy. Spotkanie na placu Jana Pawła II w Kielcach przy Bazylice Katedralnej o godz. 9.30. Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn do Borkowa, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Po zakończeniu możliwość powrotu do Kielc autokarami.

Karty uczestnictwa można  odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu Najświętszej Marii Panny.

Ks. Mirosław Cisowski

  Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa

              Ks. Krzysztof Banasik

Diecezjalny Duszpasterz  Kultury Zdrowotnej i Sportu  
Dane kontaktowe:

Parafia Rzymsko-Katolicka

św. Antoniego Padewskiego

ul. Franciszka Smuglewicza 34,

25-460 Kielce

tel. +48 797 370 926

KONTO PARAFIALNE:

ING BS Kielce Silniczna 26

21 1050 1416 1000 0022 3894 8190