OGŁOSZENIA

10 Niedziela Zwykła  (B) – 6.06.2021.

Ogłoszenia Parafialne

1.  Autor  ze Starego Testamentu ukazuje prawdę o pierwszym grzechu i jego skutkach. Od tego czasu zło jest stale obecne w świecie i prowadzi do zakłócenia harmonii świata i wewnętrznego rozdarcia człowieka. Jezus Chrystus na nowo wprowadził jedność i pokój w świecie i w człowieku. Otwierając się każdego dnia na Boże Słowo napełniajmy się radością i pokojem; u Pana jest bowiem łaska i obfite odkupienie.       

2. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i prosimy o dalsze wsparcie. Budowa kościoła ciągle jeszcze trwa, dlatego im więcej będzie zaangażowania z naszej strony, tym szybciej skończymy. Niech dobry i miłosierny Bóg nam błogosławi i udziela obfitości łask. Przyszła niedziela, która jest jednocześnie dniem odpustu ku czci Św. Antoniego z Padwy i zarazem dniem Wizytacji Kanonicznej, niech będzie dla nas szczególną okazją do modlitwy w intencji budującego się kościoła.

Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta będzie wizytował naszą parafię i o 12.15 udzieli sakramentu bierzmowania. Życzeniem ks. Biskupa jest, aby o 9.00 spotkać się ze wspólnotami działającymi przy naszej parafii. O 11.00 z dziećmi i młodzieżą.

Zapraszamy do naszej Świątyni wszystkich naszych parafian.

3.  liturgii Kościoła wspominamy: 

 we wtorek, Św. Jadwigę Królową, w parafii Św. Jadwigi odpust

– piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– w sobotę, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

– w niedzielę, Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, w naszej parafii odpust

4. Porządek Mszy Świętych na bieżący tydzień:

– w poniedziałek, we wtorek, w środę, w piątek o 18.00

– w czwartek (Koniec Oktawy Bożego Ciała) o 17.30

– w sobotę o 7.00   

5. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w poniedziałek i w środę o 18.30. W piątek od 16.30 spowiedź dla bierzmowanych i ich rodzin. 

6. Nabywajmy i czytajmy prasę katolicką, aby zaszczepiona w nas łaska wiary rozwijała się i stawała się jeszcze bardziej żywa.

7. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na potrzeby biednych.

8. Uwielbienie Boga w Centrum Miasta odbędzie się 13 czerwca 2021roku o 19.00. 

9. Niedzielne spotkanie eucharystyczne kreśli przed nami drogi nowego tygodnia. Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo, a razem z nim zabierzmy w naszych sercach Chrystusa. Niech On ożywia w nas ducha dziękczynienia i pozytywnego, pełnego nadziei spojrzenia na świat i otaczających nas ludzi.

Dane kontaktowe:

Parafia Rzymsko-Katolicka

św. Antoniego Padewskiego

ul. Franciszka Smuglewicza 34,

25-460 Kielce

tel. +48 797 370 926

KONTO PARAFIALNE:

ING BS Kielce Silniczna 26

21 1050 1416 1000 0022 3894 8190