OGŁOSZENIA

15 Niedziela Zwykła (B)

 14 lipca 2024 roku

Bóg w swojej odwiecznej miłości powołał wszystkich ludzi do życia wiecznego.

Przygotowując naród wybrany na przyjęcie tego daru, Bóg posyła proroków, następnie swego Syna, Jezusa Chrystusa, który z kolei posyła Apostołów i uczniów, a w tej chwili nas zgromadzonych na tej Eucharystii. Jak przyjmiemy i wypełnimy otrzymane od Boga powołanie?

Ogłoszenia Parafialne

1. Dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła, dziękujemy za ofiary złożone dziś. Niech dobry i miłosierny Bóg okaże nam swoją miłość i obdarzy nas i nasze rodziny błogosławieństwem.

2. W liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek, Św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek,  Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel

3. Porządek Mszy Świętych na bieżący tydzień: 

– w poniedziałek, we wtorek, w piątek o 18.00. 

– w środę, w czwartek, w sobotę o 7.00.

4. Dziś po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów.

5. Dzisiaj Chrystus powierza nam trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym.

Modlitwa Poświęcenia Pojazdów

i Błogosławieństwo Kierowców

Boże, który mocą swojego słowa  stworzyłeś  cały  wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym  stworzeniem  oraz  moc  doskonalenia  świata  według  zamysłów Twojej   woli;   spraw,  aby   pojazdy,  dzieło Twoje i  pracy ludzkiej, dzięki   Twemu błogosławieństwu służyły  dla dobra  człowieka,  jego  pracy  i  wypoczynku.
Za wstawiennictwem Matki  Niepokalanej   i   św.  Krzysztofa,   patrona    kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od  wszelkich nieszczęść  duszy i  ciała, aby    bezpiecznie mogli   dojechać   do wyznaczonego celu.  Niech  zebrani  kierowcy  i  ich pojazdy będą pobłogosławione + dla Twojej  chwały  i  pożytku  ludzkiego  w  imię  Ojca  i  Syna  i  Ducha Świętego. Amen.

Dane kontaktowe:

Parafia Rzymsko-Katolicka

św. Antoniego Padewskiego

ul. Franciszka Smuglewicza 34,

25-460 Kielce

tel. +48 797 370 926

KONTO PARAFIALNE:

ING BS Kielce Silniczna 26

21 1050 1416 1000 0022 3894 8190