Bierzmowanie

Mały Katechizm

Deklaracja

TERMIN BIERZMOWANIA ZOSTAŁ USTALONY NA SOBOTĘ 20 CZERWCA O GODZ. 11:00

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 31 MAJA O GODZ. 9:00 SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA I ICH RODZICÓW

Bardzo prosimy o to aby dostarczyć brakujące dokumenty, tj. zgody na bierzmowanie poza parafią i świadectwa chrztu jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił.

Kolejność spotkań: w środę 3 czerwca o 18.00, w niedzielę 7 czerwca o 9.00, w środę 10 czerwca o 18.00, w niedzielę 14 czerwca o 9.00, w piątek 19 czerwca od 16.00 spowiedź.

W niedzielę 14 czerwca będzie test z dwóch ostatnich części pytań.

Proszę nauczyć się prośby o bierzmowanie z poniższego dialogu.

OBRZĘD BIERZMOWANIA

1. Przedstawienie kandydatów

Ksiądz: Czcigodny Ojcze, Kościół święty prosi przeze mnie o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej tu młodzieży parafii …..

Biskup:  Czy młodzież ta wie, jak wielki dar otrzymuje w tym sakramencie i czy przygotowała się należycie do jego przyjęcia?

Ksiądz: Jestem przekonany, że wszyscy przygotowali się do bierzmowania, uczestniczyli bowiem przez szereg dni w słuchaniu słowa Bożego i wspólnej modlitwie oraz  przystąpili do sakramentu pokuty.

Biskup: Drodzy Bracia i Siostry, powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?

Kandydaci: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

Wszyscy:  Amen.